Z okazji obchodów Światowego Dnia Wody 22 marca o godzinie 10.00, Wody Polskie mają przyjemność zaprosić uczniów i nauczycieli na WYJATKOWĄ LEKCJĘ O WODZIE zorganizowaną w ramach programu edukacyjnego Aktywni Błękitni.

Zachęcamy do obejrzenia spektaklu pt. „SPRAWA WODY – Kto ją nam kradnie?”. Będziemy zastanawiać co można zrobić, aby zatrzymać wodę w obiegu, jak powstrzymać „betonozę”, czy i jak możemy retencjonować wodę oraz co daje sadzenie zieleni. Jak być Aktywnym Błękitnym  - co możemy zrobić, aby w swoim najbliższym otoczeniu zadbać o wodę. Wątek kryminalny spektaklu gwarantuje dobrą zabawę!

Spektakl realizowany jest przez Teatr LUKLA Fundacja Inside Out. Wydarzenie będzie można oglądać na profilu Facebook Aktywni Błękitni. Link do  transmisji:

https://youtu.be/ayTv02UZ4GE

 

plakat kto kradnie wode v23e2f2

 

Światowy Dzień Wody obchodzony jest corocznie począwszy od 1993 roku 22 marca, w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jakie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębianie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. Światowy Dzień Wody 2021 obchodzony jest pod hasłem „Valuing Water”. Dotyczy tego, czym jest woda dla ludzi, jaka jest jej prawdziwa wartość i jak możemy lepiej chronić ten ważny zasób.

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Wody!