To był rutynowy rejs inspekcyjny rzeki Warty, na odcinku od Gorzowa do Kostrzyna. Uczestniczyli w nim pracownicy ZPU Gorzów Wlkp., zastępca dyrektora Zarządu Zlewni Wód Polskich w Gorzowie Wlkp. Artur Radziński, oraz pracownicy ZPH Świerkocin, którzy jednocześnie wykonywali swoje obowiązki służbowe. Celem wyprawy było wykonanie sondowania Warty, poznanie charakterystyki rzeki oraz ocena stanu technicznego budowli regulacyjnych.

 

16.07.2020 r 1                                            Przystań w Świerkocinie. Obie łodzie przycumowane do pomostu.

 

W pewnym momencie panowie otrzymali informację, że przy przystani w Świerkocinie przycumowana jest łódź motorowa, gdyż ma problemy z uruchomieniem silnika. Podróżowało nią małżeństwo z dwójką  dzieci. Nasi pracownicy natychmiast skontaktowali z pechowymi wodniakami. Przekazali im informację, że płyną w ich kierunku, a na miejscu będę za godzinę. Po przybyciu do Świerkocina, załoga  statku „Warta 3”  uruchomiła motorówkę i sympatyczna rodzina popłynęła w dalszy rejs  w kierunku Poznania.

Jakie było ich zdziwienie, gdy po upływie około dwóch tygodni kurier przyniósł im przesyłkę zaadresowaną do „Kapitana  oraz załogi  Warta 3”! W przesyłce były podziękowania i zdjęcia  wykonane tego dnia. Taka mała rzecz, a ucieszyła całą załogę. Warto pomagać!

 

podziękowania 2