Woda to nasz największy skarb. Pamiętajmy jednak, że nie odziedziczyliśmy jej od poprzednich pokoleń, a jedynie zapożyczyliśmy ją od naszych dzieci i wnuków. Musimy ją zatem szanować cały czas, nie tylko tego jednego dnia.

W Dniu Wody prosimy Was przede wszystkim, byście nauczyli się z niej racjonalnie korzystać. A w czasie podróży czy spacerów umieli docenić piękno polskich rzek i jezior.

Dla pracowników Wód Polskich to wyjątkowe wydarzenie. Przypominające nam, że niczym krople tworzymy ogromną społeczność, która na co dzień ciężko pracuje by wody nam nie zabrakło.

Za szczególne wsparcie naszych działań dziękujemy uczniom szkoły podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie koło Poznania. Bardzo liczymy na to, że swoim rówieśnikom będziecie przekazywać informacje, które usłyszeliście od nas w trackie lekcji edukacyjnych. 

 

 

Ograniczenie wychodzenia z domu nie oznacza braku aktywności w sieci! Dlatego na czas akcji #zostańwdomu przygotowaliśmy dla was rebusy, quizy i inne wodne zabawy! Przez najbliższe cztery tygodnie będziemy publikować:

 

 grafik233432

 

Naszych pracowników gorąco namawiamy, by wspólnie z najmłodszymi członkami swoich rodzin rozwiązywali nasze wodne rebusy:

 

 

Bajką pt. "Na początku był lin..." rozpoczęliśmy natomiast czwartkowe czytanie baśni, bajek i legend o wodach, rzekach i jeziorach. To legenda, w której pojawi się książę, rybacy i …lin. Dowiecie się też o tym, skąd wzięła nazwa miasta Lublin przez który przepływa rzeka Bystrzyca.

Przez najbliższy miesiąc, w każdy czwartek będziemy prezentować wodne bajki i legendy dla najmłodszych. Dzięki nim poznacie piękno naszych rzek i jezior.

 

 

 

Tym razem dla naszych najmłodszych słuchaczy i ich opiekunów przygotowaliśmy opowieść o tym, skąd się wzięło Jezioro Wielochowskie na Warmii. W tej historii pojawi się Kasieńka i jej mama, zła czarownica, świerszcz  i... dzban pełen wody!

 

 

                         

Tym razem dla naszych najmłodszych słuchaczy przygotowaliśmy adaptację opowieści o tym, dlaczego flądry pływające w Bałtyku są ... płaskie! W tej historii pojawią się różne morskie ryby, wrak zatopionego statku, król mórz - Neptun  i skarb ukryty na dnie Bałtyku. Gościnnie w roli fląderki wystąpiła nasza tajemnicza lektorka. Publikujemy wodne bajki i legendy dla najmłodszych.