Dla dziecka każda zabawa, choć nie jest tego świadome, wiąże się z nauką. Odpowiednie jej przygotowanie i przeprowadzenie może dostarczyć maluchowi nie tylko mnóstwo radości, ale również nauczyć go wielu nowych rzeczy. Dlatego z nowym semestrem i z nowym zapałem kontynuujemy cykl spotkań z najmłodszymi. Tym razem odwiedziliśmy uczniów szkoły podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce.

Nauka w formie zabawy przychodzi dzieciom łatwiej. Oszczędzanie wody, problem suszy, zaśmiecanie rzek – wydawałoby się trudne tematy – przedstawione w sposób ciekawy i zrozumiały dla nich sprawiają, że szybciej poznają świat. Dobry kontakt z młodym człowiekiem to podstawa, a tym samym będziemy wiedzieć co dla niego jest niezrozumiałe i co sprawia mu największą przyjemność.

Ważne jest, aby zabawy z dziećmi były odpowiednio zorganizowane, ale też by brali w nich aktywny udział członkowie najbliższej rodziny. Pamiątką po naszej wizycie będą „kropelki” - odblaski, które uczniowie będą mogli przyczepić do swoich plecaków, a także wyjątkowe ołówki, które przydadzą się w codziennej nauce. W utrwaleniu zdobytej wiedzy pomogą kolorowanki oraz książeczki edukacyjne, które pozostawiliśmy nauczycielom.