12 klas. 360 uczniów. 2 dni intensywnej pracy, ale niezwykłych przeżyć i wyjątkowych spotkań. To krótki bilans wizyt naszych pracowników w szkole podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, gdzie przeprowadzali lekcje edukacyjne. W trakcie rozmów z uczniami piątych czy szóstych klas nie ma miejsca na ogólniki, a pytania są bardzo wymagające. Umiejętności dzieci zaskakują, ale pozwalają na przeprowadzenie merytorycznego spotkania. Odrobina wiedzy przekazana dziś zaowocuje w przyszłości.

 

 

Żadne rozwiązania techniczne nie rozwiążą problemu suszy w Polsce, jeśli od najmłodszych lat nie nauczymy się szanować wody i racjonalnie z niej korzystać. Poprzez edukację młodego pokolenia, przekonujemy, że KAŻDY MA WPŁYW NA OCHRONĘ ŚRODOWISKA. Choćby poprzez codzienne zachowania. W ostatnim czasie edukatorzy Wód Polskich odwiedzili również uczniów drugiej klasy szkoły podstawowej nr 15 w Poznaniu.

 

 

O czym rozmawiamy? Oczywiście o wodzie, zasobach wodnych i zanieczyszczaniu rzek, jezior i oceanów. Dzieci z zaciekawieniem słuchały m.in. o obiegu wody w przyrodzie, rodzajach wód na kuli ziemskiej oraz o oszczędzaniu wody. A miłym zaskoczeniem dla wszystkich były gadżety Wód Polskich.