W sobotnie przedpołudnie (3 sierpnia) wszystko ułożyło się idealnie. Była piękna, odpowiednia ilość sprzętu potrzebnego do przeprowadzenia akcji oraz liczna grupa osób, którzy wolą czyste środowisko od narzekania i wskazywania palcami czyja to wina. Za nami druga edycja akcji „Dno nie dla butelek” organizowanej przez  Fundację „Ratuj Ryby”. Co roku biorą w niej udział pracownicy Wód Polskich. Na potrzeby imprezy udostępniamy też naszą łódź.

pizap.com15650044392053

Na miejsce zbiórki wyznaczono teren przy moście Rocha. Chętni ubrani w wodery mogli brodzić w wodzie i wyciągać z niej butelki. Pozostałe osoby wyposażone m.in. w worki i grabie odbierały od nich niechciane znaleziska. Na apel organizatora odpowiedzieli pracownicy Aquanetu, WOPR-u, mieszkańcy, a także poznańscy bezdomni. Uzbierali ponad sto worków butelek, kilka wózków dziecięcych, części od telewizora który pamięta jeszcze Reksia na dobranockę, rower i metalowe pręty.

pizap.com15650045483241

Akcja organizowana jest w ramach kampanii ekologicznej POZnaj Wartę, w ramach której realizowane są edukacyjne wydarzenia na plażach miejskich oraz Eko Rejsy. Dla uczestników imprezy przygotowano również poczęstunek oraz drobne upominki. Nasze rzeki stają się zaniedbane i zaśmiecone, i to problem którego nie da się łatwo posprzątać. To zadanie dla nas wszystkich! Dwa tygodnie temu więźniowie z Aresztu Śledczego w Poznaniu wyciągnęli z Warty półtorej tony śmieci oraz kontener pełen butelek, który ktoś musiał wepchnąć do rzeki celowo!

pizap.com15650048442171