kposk

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z art. 89 ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2023 r. poz. 1478 ze zm.) na stronie https://wodypolskie.bip.gov.pl/kzgw/kzgw-sprawozdanie-z-kposk-za-rok-2023.html opublikowano wzór sprawozdania z realizacji Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych (KPOŚK) za rok 2023.

Sprawozdawczością objęte są wszystkie aglomeracje ujęte w VI AKPOŚK (AKPOŚK 2022). Aglomeracje powinny przedstawić stan realizacji KPOŚK na dzień 31 grudnia 2023 r., uwzględniając obowiązującą uchwałę Rady Gminy. Wypełnioną ankietę sprawozdawczą należy przekazać w wersji papierowej (lub w wersji elektronicznej, podpisanej podpisem elektronicznym) do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu na adres ul. Chlebowa 4/8, 61-003 Poznań oraz w edytowalnej wersji elektronicznej na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 28 lutego 2024 r.

Informujemy, iż ankieta sprawozdawcza składa się z pięciu arkuszy: „Aglomeracje 2023 r.”, „Oczyszczalnie 2023 r.”, „KP 2023 r.” (Końcowy Punkt Zrzutu), „Raport wypełnienia ankiety”, „Zestawienie szczegółowe błędów”. Z uwagi na zastosowane w niej rozwiązania w postaci m.in. autouzupełniania, należy ją wypełniać po kolei.

W związku z koniecznością przeprowadzenia weryfikacji poprawności i kompletności danych przekazanych w ankiecie sprawozdawczej z realizacji KPOŚK za rok 2023 niezbędne jest pozyskanie w niej danych umożliwiających późniejszy kontakt z osobami wypełniającymi ankietę. Z uwagi na powyższe prosimy również o zapoznanie się z załączoną klauzulą RODO, która została zamieszczona na pierwszej karcie arkusza Ankiety („Aglomeracje 2023 r.”).

Wzór ankiety sprawozdawczej z realizacji KPOŚK za rok 2023 można znaleźć pod linkiem:

https://wodypolskie.bip.gov.pl/kzgw/kzgw-sprawozdanie-z-kposk-za-rok-2023.html

W załączeniu znajduje się instrukcja wypełnienia ankiety sprawozdawczej z realizacji KPOŚK za rok 2023.

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz plik (Instrukcja_wypełnienia_ankiety_spr23.docx)Instrukcja_wypełnienia_ankiety_spr23.docx 54 kB