Wody Polskie wraz z partnerami pomagają szkołom kształtować wodny punkt widzenia! Nadal trwa nabór do programu edukacyjnego Wód Polskich „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”. To ogólnopolski, bezpłatny projekt przeznaczony dla szkół podstawowych. To właśnie teraz jest niepowtarzalna okazja do tego, by dyrektorzy lub nauczyciele zgłosili szkołę do programu. Już ponad 4000 uczniów z terenu administrowanego przez RZGW w Poznaniu, wzięło udział w poprzednich edycjach. Wody Polskie wraz z partnerami: policją i strażą pożarną, ratownikami WOPR zachęcają do realizacji edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy.

patronat baner na www 30 sierpnia 2023 v2 006

 


 

CO ZYSKUJE SZKOŁA, DOŁĄCZAJĄC DO PROGRAMU?

- możliwość zwiedzania obiektów hydrotechnicznych,

Uczniowie i nauczyciele mogą zwiedzać obiekty hydrotechniczne administrowane przez Wody Polskie. W ten sposób pokazujemy w praktyce, na czym polega nowoczesne zarządzanie gospodarką wodną. 

DSC01498 DSC01327

 

- bezpłatne lekcje edukacyjne przeprowadzane przez koordynatorów,

Uczniowie uczestniczą w ciekawych lekcjach prowadzonych przez edukatorów – pracowników Wód Polskich. Podczas naszych lekcji dzieci uczą się o tym czym jest woda, jak odpowiedzialnie gospodarować tym bezcennym zasobem, a także zdobywają wiedzę na temat ochrony przeciwpowodziowej i zapobiegania skutkom suszy.

DSC09805 zmniej DSC09789

 

- pokazy ratownictwa wodnego, spotkania z przedstawicielami służb, 

Uczniowie mają możliwość uczestniczyć w ćwiczeniach z zakresu bezpiecznego zachowania nad wodą i udzielania pierwszej pomocy, które są prowadzone we współpracy z naszymi partnerami – WOPR, Strażą Pożarną, Policją i Ratownictwem Medycznym. Dzięki takim zajęciom dzieci zyskują praktyczną umiejętność udzielenia pomocy ofiarom wypadków i reagowania na niebezpieczne sytuacje, które mogą je spotkać.

 DSC00926 twitt1DSC08739

 

- akcje sprzątania terenów nadwodnych,

Wspólnie z partnerami i koordynatorami w szkołach organizujemy akcje sprzątania terenów nadwodnych. 

DSC00060 zmni DSC00125 mnsi

 

- konkursy z nagrodami, 

Aktywni Błękitni biorą udział w konkursach, w których są do wygrania atrakcyjne nagrody edukacyjne. 

DSC002431 DSC003306

 

- certyfikat dla szkoły "Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie"!

 


 

V edycję programu Aktywni Błękitni, realizowaną w roku szkolnym 2023/2024 honorowym patronatem objęło:

Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia, a także po raz pierwszy Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 


Jak dołączyć? 

Zapraszamy dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych do przesyłania zgłoszeń udziału w programie!

Zapoznaj się z regulaminem i prześlij wypełniony formularz na adres regionalnego koordynatora programu.

 

275828446 923712788298954 6214218010875723656 n