Kreatywność uczniów nie ma granic - dla nas wybór nie był łatwy…

W lutym, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłosił konkurs pt. „Ociekamy w wiedzę – woda to nasz najlepszy przyjaciel”, skierowany do szkół podstawowych, biorących udział w programie Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie w roku szkolnym 2022/2023. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy wśród uczniów szkół podstawowych nt. wody – jej stanów skupienia i form oszczędzania. Uświadomienie uczniom, że woda to najlepszy przyjaciel o którego trzeba dbać. W konkursie wzięło udział aż 12 szkół z terenu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, które uczestniczą w tegorocznej edycji „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”.

Komisja (Zespół Komunikacji i Edukacji Wodnej PGW WP RZGW w Poznaniu) oceniła prace konkursowe, biorąc pod uwagę: oryginalny pomysł przekazania odpowiedzi na pytania, ciekawy sposób wykonania prac oraz poziom wiedzy merytorycznej wynikającej z odpowiedzi. Nagrodzone zostały 3 klasy, które swoją pracą konkursową wyróżniły się na tle innych uczestników – jedna klasa z każdej kategorii wiekowej. Komisja wybrała laureatów, którzy otrzymają dyplomy i nagrody w postaci książek o wodzie, materiałów edukacyjnych oraz gadżetów dla uczniów z zespołów konkursowych. Każda klasa, która uczestniczyła w konkursie „Ociekamy w wiedzę – woda to nasz najlepszy przyjaciel” otrzyma dyplom wraz z podziękowaniami za udział. Komisja przyznała również wyróżnienia.

Wszystkie prace były bardzo interesujące, starannie przygotowane i kreatywne. Poziom wiedzy uczniów wynikającej z prac plastycznych i multimedialnych był naprawdę zaskakujący!

Pink Simple Giveaway Winner Instagram Post

 

Ogłaszamy zwycięzców:

Laureat w przedziale klasy 1-3 – Klasa I Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Chełmnie (praca plastyczna)

Laureat w przedziale klasy 4-6 – Klasa VI Szkoła Podstawowa w Powidzu (praca plastyczna)

Laureat w przedziale klasy 7-8 – Klasa VIII Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Chełmnie (film)

 

Dodatkowo wyróżnienia otrzymują: 

Klasa III Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Cielcach

Klasa IIIb Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Kościanie

Klasa IVa Szkoła Podstawowa im. Jana Wójkiewicza w Radzewie

Klasa IIIa Szkoła Podstawowa im. Maksymiliana Jackowskiego we Wroczynie

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” w przyszłym roku szkolnym oraz do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

Poniżej zamieszczamy galerie prac konkursowych: 

{gallery}ociekamywwiedze{/gallery}

 

 

Dołącz ze swoją szkołą do programu w przyszłym roku szkolnym!

Aktywni Błękitni to bezpłatny projekt edukacyjny Wód Polskich przeznaczony dla szkół podstawowych. Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. W ramach programu zapewniamy materiały i zajęcia edukacyjne oraz wykorzystanie infrastruktury hydrotechnicznej podczas warsztatów terenowych. Realizujemy również, we współpracy z naszymi partnerami, pokazy z zakresu ratownictwa wodnego i udzielania pierwszej pomocy. W ramach programu Aktywni Błękitni ogłaszane są również konkursy z nagrodami.

 

patronat baner na www 3 listopada 2022 v2