Rok szkolny 2022/2023 jest naprawdę wyjątkowy! Wodna drużyna „Aktywnych Błękitnych” liczy 2000 uczniów szkół podstawowych. Aktualnie mamy przyjemność współpracować z ponad 20 placówkami edukacyjnymi na terenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

My, Zespół Komunikacji i Edukacji Wodnej, planów na bieżący rok szkolny mamy naprawdę sporo. Już nie możemy doczekać się działań po feriach zimowych, które zamierzamy uskutecznić w ramach programu edukacyjnego „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”. Współpraca z koordynatorami szkół rozpoczęta, a my cieszymy się na samą myśl o przekazywaniu wiedzy o wodzie.

Nauka o wodzie nie musi być nudna! Chcemy w ciekawy sposób przekazywać najmłodszym to, jak ważne jest jej oszczędzanie oraz jak istotną rolę odgrywa w życiu każdego człowieka. Naszym zadaniem jest również uświadamianie uczniów, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z nieodpowiednim korzystaniem z rekreacji wodnej. Do tej pory, w edukacji, pomagali nam m.in. Policjanci z Komisariatu Wodnego oraz gość specjalny - służbowy pies. Współpracę podjęliśmy również z profesjonalnymi aktorami teatralnymi.

 

Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej szczególnie w zakresie ochrony środowiska ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy a także dbałości o wodę i znajomości 1

Grafika: działania RZGW w Poznaniu w ramach programu "Aktywni Błękitni" - fot. Wody Polskie

 

W tym roku szkolnym, w ramach programu „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie” planujemy m.in. konkurs z nagrodami dla szkół biorących udział w projekcie oraz wiele innych działań mających na celu poszerzanie wiedzy na temat wody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom podstawowym, które zdecydowały się podjąć współpracę z RZGW w Poznaniu w ramach programu edukacyjnego. Postaramy się, by uczniowie „ociekali” w wiedze o wodzie.

Szkoły, które nie zdążyły zgłosić się do tegorocznej edycji – zachęcamy do śledzenia relacji z bieżących wydarzeń i czynnego udziału w projekcie w przyszłym roku. 

Zapowiada się prawdziwa uczta wiedzy w trzech stanach skupienia!

To jest dobry rok – Drużyna „Aktywnych Błękitnych” jest już naprawdę liczna. Dziękujemy!

 

Zespół Komunikacji i Edukacji Wodnej


 

Relacje z działań w ramach programu Aktywni Błękitni zamieszczamy na bieżąco w naszych mediach społecznościowych – Facebook i YouTube. 

https://www.facebook.com/AktywniBlekitni/

https://www.youtube.com/aktywniblekitni 

Nabór do kolejnej edycji ruszy we wrześniu 2023!

Informacje o programie i kontakt do regionalnych koordynatorów: https://www.wody.gov.pl/edukacja/aktywni-blekitni