Susza, obok powodzi, jest jednym z najbardziej dotkliwych zjawisk naturalnych oddziałujących na społeczeństwo, środowisko i gospodarkę. Aby w przyszłości nie zabrakło nam wody, w odpowiedniej ilości i odpowiedniej jakości, musimy już teraz przeciwdziałać jej skutkom. Wiedzą właśnie z tej tematyki trzeba było się wykazać w trakcie Dni Pniew 2022, by zdobyć gadżet Wód Polskich. Nasi pracownicy z przyjemnością wzięli udział w tym wydarzeniu, które jest czasem wspólnej zabawy i integracji.

 

Na naszym stoisku wygrać można było także wiele innych gadżetów. Za każdym razem trzeba było jednak odpowiedzieć na pytanie dotyczące ekologii wód. Naszymi działaniami chcemy zachęcić Polaków do dyskusji na temat zjawiska suszy w naszym kraju. Potrzebna jest również zmiana świadomości społecznej w podejściu do wody - przykładowo zwrócenie uwagi na problem marnowania żywności. Wyrzucanie artykułów spożywczych, to trwonienie setek litrów wody użytej do ich wytworzenia.

 

Podczas pniewskiej imprezy odbyło się wyjątkowe wydarzenie – „Sobota dla Rodziny” pod honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego. Na zaproszenie Michała Zielińskiego odpowiedzieli Pracownicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, którzy przygotowali stoisko edukacyjne. To doskonała okazja, żeby docenić wartość rodziny w naszym społeczeństwie. Tego dnia w Parku Miejskim w Pniewach na młodszych i starszych czekało mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy służb mundurowych, atrakcje i konkursy przy stoiskach profilaktycznych, prozdrowotnych i ekologicznych.