Rozpoczęły się zimowe ferie. To czas wypoczynku, ale także okres, kiedy chętnie korzystamy z internetu. Warto odwiedzić nasze strony i kanał YouTube! Prezentujemy w nich mnóstwo cennych informacji w przystępnej formie - atrakcyjnych dla każdego, także dla dzieci i młodzieży.  Nasze eksperckie filmy, wywiady i scenariusze lekcji wyjaśniają zjawiska związane z wodą i obalają wiele mitów, jakie krążą wokół gospodarki wodnej.

 

Zachęcamy do obejrzenia serii WOW - wiedza o wodzie na naszym kanale YouTube:

 

 

Polecamy filmiki z ambasadorem projektu Stop Powodzi, Karolem Wójcickim:

https://stoppowodzi.pl/ambasador-projektu/

Zachęcamy do pobierania scenariuszy lekcji, które wyjaśnią czym jest powódź i co robić, jeśli pojawi się takie zagrożenie (a warto pamiętać, że 15 mln Polaków mieszka na terenach zagrożonych bezpośrednio zalaniem wodą i zagrożonych skutkami powodzi):

https://stoppowodzi.pl/edukacja/

To ważne tematy, na które warto znaleźć czas i poszerzyć swoją wiedzę ze... sprawdzonego źródła!

Zapraszamy także do zapoznania się z ciekawymi materiałami edukacyjnymi poświęconymi problematyce Morza Bałtyckiego oraz obejrzenia tematycznego spotu!

https://chronmorze.eu/edukacja/

 

 

Polecamy również nasze strony eksperckie związane z zagadnieniem powodzi: www.stoppowodzi.pl oraz suszy: www.stopsuszy.pl Niezmiennie polecamy również Aktualności na naszej stronie internetowej oraz Materiały Prasowe - https://www.wody.gov.pl/o-wodach-polskich/materialy-do-pobrania, w tym ciekawe wywiady z ekspertami.

 

grafika