W ramach projektu Wielkopolskie Ekobajki Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" przygotowała 5 bajek o tematyce ekologicznej dla dzieci i młodzieży. Do każdego opowiadania dołączony został wywiad z ekspertem, który jest rozwinięciem tematyki opowieści, a zarazem przybliża przede wszystkim dorosłym ważne postawy proekologiczne.    

Jedna z bajek, poświęcona sprawom zanieczyszczenia wody i jej uszczuplonym zasobom, powstała we współpracy z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Poznaniu. W roli eksperta wystąpiła Joanna Sipińska-Dziardziel z Zarządu Zlewni w Kaliszu. Jak bardzo grozi nam susza? Jakie pomysły mają Wody Polskie, aby przeciwdziałać suszy? Czym jest stepowienie? O tym usłyszycie w rozmowie, którą poprowadził Mateusz Walczak.

 

 

Pracownicy Wód Polskich bardzo chętnie angażują się w programy i przedsięwzięcia, których celem jest szeroko rozumiana edukacja w zakresie ekologii wód i promocja postaw proekologicznych. W ramach tych działań organizujemy lekcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Dla utrwalenia zdobytej wiedzy pozostawiamy kolorowanki, książeczki edukacyjne, firmowe gadżety. Mogą być one również elementem dalszej współpracy.