14 pracowników Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu z powodzeniem zaliczyło kurs nauki jazdy po trudnym terenie. To praktyczne umiejętności niezbędne każdemu kierowcy do bezpiecznego prowadzenia samochodu, szczególnie w warunkach nietypowych i w wymagających sytuacjach drogowych. A z takimi spotykają się oni na co dzień w swojej pracy. Cześć teoretyczna szkolenia obejmowała przedstawienie przeszkód terenowych oraz sposobów ich pokonywania. Kursanci poznali również rodzaje pojazdów terenowych, a także ich napędy.

 

Następnie pod okiem instruktorów musieli pokonać tor z licznymi przeszkodami, m.in. była to  jazda w błocie z głębokimi koleinami, pokonywanie wąwozu wypełnionego wodą o głębokości około 1 m, strome podjazdy na śliskiej mazi, jazda na bocznym przechyle, slalom pomiędzy wąsko rosnącymi drzewami na pofałdowanym śliskim podłożu i wiele innych trudnych elementów.

 

Warunki na torze pogarszał padający z przerwami deszcz. Pod koniec zajęć tor stawał się prawie nieprzejezdny. Tym bardziej gratulujemy im zaliczenia egzaminu!