Akcja „Sprzątania brzegów Warty od źródeł do ujścia” z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

Pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Zarządów Zlewni, Nadzorów Wodnych, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, uczestniczyli w Akcji „Sprzątania brzegów Warty od źródeł do ujścia”, zorganizowanej przez „Fundację Ratuj Ryby” z Poznania, w dniach w dniach 26 kwietnia i 27 kwietnia 2019 roku.
W piątek 26 kwietnia 2019 r. połączona drużyna złożona z pracowników Zarządu Zlewni w Gorzowie Wlkp., Zespołu Wsparcia Technicznego, ZPH w Świerkocinie oraz Nadzoru Wodnego w Gorzowie Wlkp. usunęła zalegające śmieci wzdłuż lewego brzegi rzeki Warty w Gorzowie Wlkp. (zdjęcia poniżej).
Pogoda jak i zapał do pracy dopisały. Łącznie zebraliśmy około 40 szt. 120 litrowych worków przeróżnych śmieci. Wszystkie zostały wywiezione. Rzeka wygląda ładniej a my jesteśmy zadowoleni z dobrze wykonanego zadania.

 1

 2

 3

 4

 5

Pracownicy Nadzoru Wodnego w Śremie oraz Nadzoru Wodnego w Sieradzu również z zapałem przystąpili do akcji sprzątania brzegów rzeki Warty.

 

 6

 

Nadzór Wodny Częstochowa także uczestniczył w akcji "Sprzątanie brzegów Warty od źródeł do ujścia". Pracownicy zebrali około 35 worków 160 l śmieci jak również wyciągnęli z koryta rzeki Warty kawałki części samochodowych i wózek sklepowy. Śmieci odebrało od nas Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne. W sprzątaniu brzegów rzeki uczestniczyli również uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 im J.Korczaka w Częstochowie, przy okazji szkolna drużyna harcerska Nieprzetartego Szlaku Tropiciele Przygód. Śmieci zbierane były od ul. Mirowskiej wzdłuż ul. Nad Wartą do mostu ul Srebrna - Drogowców w Częstochowie.

 

 7

 8

 9

 10

 

Pracownicy Wód Polskich Zbiornika Wodnego Poraj w dniach 26 i 27 kwietnia br. sprzątali tereny wokół Zbiornika.

 

 11

 12

 13

W sobotę 27 kwietnia 2019 r., pomimo zimna, do Akcji stawili się Pracownicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Zarządu Zlewni w Poznaniu, Nadzoru Wodnego w Poznaniu, Nadzoru Wodnego w Obornikach, Nadzoru Wodnego w Międzychodzie.
Wody Polskie udostępniły łódź o pięknej nazwie Czapla aby rozwozić uczestników, z miejsca zbiórki, do zaśmieconych terenów. W Poznaniu sprzątaliśmy w wielu miejscach po obydwu brzegach rzeki Warty. Śmieci były różne m.in. butelki plastikowe oraz szklane, krzesła, leżaki, opony. Razem z innymi Uczestnikami Akcji zebraliśmy około 100 worków śmieci.

  14

 15

 16

 17

 18

 19

 20

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w takich akcjach na rzecz ochrony środowiska.
Dbajmy o naszą Planetę !