E-Wody to aplikacja internetowa Wód Polskich, dzięki której w kilku prostych krokach załatwimy sprawy zdalnie. Do dyspozycji użytkowników jest dziewięć formularzy, które w prosty sposób pozwalają przygotować i wysłać wnioski do Wód Polskich. Katalog dostępnych formularzy będzie stopniowo rozszerzany.

Aplikacja e-Wody to Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta, które umożliwia cyfrowe składanie wniosków związanych z gospodarką wodną. Znajduje się ona na stronie Informatycznego Systemu Osłony Kraju: https://wody.isok.gov.pl. Jej celem  jest ułatwienie i przyspieszenie wymiany informacji oraz wzajemnej komunikacji pomiędzy klientami, a Wodami Polskimi. Zaletą tego rozwiązania jest oszczędność czasu, możliwość przechowywania dokumentów on-line oraz szybki dostęp do nich z każdego miejsca bez konieczności wychodzenia z domu.

 

1500x296xbaner isok e wody final.png.pagesp56rthfhfghf

 

Jakie funkcjonalności oferują e-Wody?

Każdy z nas, jako osoba fizyczna, z potwierdzoną tożsamością, może skorzystać z wielu funkcjonalności platformy. Przede wszystkim zyskujemy dostęp do listy formularzy, dzięki którym szybko i wygodnie złożymy wniosek w interesującej nas sprawie. Ponadto aplikacja daje możliwość składania wniosków w imieniu podmiotu gospodarczego, instytucji publicznej, organizacji lub fundacji. Jednak e-Wody to także narzędzie szybkiej i wygodnej komunikacji z  Wodami Polskimi za pomocą skrzynki z wiadomościami. Platforma oferuje także funkcję „pomoc”, gdzie zostały umieszczone instrukcje i filmy instruktażowe dla użytkowników. Jeśli to okaże się niewystarczające mamy możliwość kontaktu bezpośrednio z administratorem aplikacji. 

 

Jak zostać użytkownikiem platformy e-Wody?

Żeby móc korzystać z funkcjonalności aplikacji e-Wody należy posiadać potwierdzony profil zaufany - bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwiać sprawy urzędowe online w serwisach administracji publicznej. Następnie należy zalogować się do aplikacji e-Wody. Kolejne kroki wykonamy w bardzo prosty sposób, dzięki instrukcjom które zostały przygotowane przez pracowników PGW Wody Polskie i  zostały udostępnione w aplikacji (po zalogowaniu do platformy instrukcję dla użytkownika znajdziemy w zakładce Pomoc).

 

Jakie wnioski można składać przez e-Wody?

Poprzez e-Wody  Wody Polskie udostępniają elektroniczne formularze, dzięki którym złożymy interesujący nas wniosek. To proste, intuicyjne i przyjazne narzędzie pracy, które podpowie nam jaką informację należy umieścić w danym polu i w kilku krokach poprowadzi do załatwienia sprawy zdalnie. Aktualnie moduł zawiera dziewięć formularzy, jednak ich katalog będzie stopniowo rozszerzany. Za pomocą aplikacji e-Wody, możemy złożyć wniosek o:

  • wydanie zaświadczenia o wpisie spółki wodnej/związku spółek wodnych/związku wałowego do systemu informacyjnego gospodarowania wodami;

  • wpis spółki wodnej/związku spółek wodnych/związku wałowego do systemu informacyjnego gospodarowania wodami,

  • zmianę danych spółki wodnej/związku spółek wodnych/związku wałowego w systemie informacyjnym gospodarowania wodami,

  • wykreślenie spółki wodnej/związku spółek wodnych/związku wałowego z systemu informacyjnego gospodarowania wodami,

  • udostępnienie informacji w trybie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (informacji z rejestrów publicznych),

  • udostępnienie informacji o środowisku i jego ochronie,

  • udostępnienie informacji zgromadzonych w systemie informacyjnym gospodarowania wodami,

  • zgłoszenie urządzenia wodnego w celu wpisania do systemu informacyjnego gospodarowania wodami,

  •  wniosek o aktualizację wpisu urządzenia wodnego w systemie informacyjnym gospodarowania wodami.

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewniać profesjonalne standardy obsługi naszych klientów. Dzięki uruchomieniu aplikacji e-Wody stajemy się jeszcze bardziej dostępni, odpowiadając potrzebom nowoczesnej administracji. Udostępnienie prostych, czytelnych i intuicyjnych formularzy wniosków, które można przesłać bezpośrednio z aplikacji, usprawni proces załatwiania spraw związanych z gospodarką wodną. Zapraszamy na: https://wody.isok.gov.pl