Myślą przewodnią tej edycji festiwalu „Earth Festival” było hasło #ZaczynamOdSiebie. Podkreślano, że każdy z nas może zrobić coś dobrego dla Ziemi m.in. poprzez segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i energii aby przeciwdziałać postępującym zmianom klimatycznym.

Pamiętajmy, że przyszłość planety jest w naszych rękach.

„Earth Festival” w Uniejowie, odbywający się w dniach 21-22.08.2021 r. wypełniony był aktywnościami dla dzieci i dorosłych w dedykowanym eko-miasteczku. W eko-strefach edukacyjno-rozrywkowych można było skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Partnerów wydarzenia. Również na naszym stoisku, zorganizowanym wspólnie z ZE PAK S.A., Ekotech Group i Esoleo, dzieci bardzo chętnie malowały kolorowanki o wodzie oraz razem z rodzicami ozdabiały torby np. z napisem jestem eko. Przedstawiliśmy temat zwiększenia retencji wodnej w Polsce srodkowej oraz na terenach pogórniczych, w m.in. w sąsiedzkim powiecie tureckim.

 

 

Gościem specjalnym naszej ekspozycji był Krzysztof Woś, Zastępca Prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, również gość Telewizji Polsat w tym dniu.

Podczas wywiadu przedstawił m.in. działania i plany Wód Polskich dot. retencji, nawiązał do tematu szanowania wody, kampanii Wód Polskich - Wody to nie śmietnik, „proszę Państwa podejmujemy zarówno te działania techniczne jak nie techniczne, te nie techniczne przede wszystkim są ukierunkowane dla zwiększenia świadomości każdego z nasPrezes powiedział także, że „dbając o środowisko praktycznie dbamy o swoją przyszłość”.

 

 

Wywiadu udzielił także Bogumił Nowak Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, powiedział m.in., że „…jako Wody Polskie realizujemy szereg różnych zadań, których efektem będzie wzrost retencji. Przede wszystkim w ostatnich latach należy wskazać na tzw. retencję korytową, czyli przywracanie retencji w dolinach rzek tych mniejszych gdzie odbudowujemy przede wszystkim infrastrukturę hydrotechniczną, która na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat uległa zniszczeniu”.