Ile mamy kontynentów na świecie? Jakiego koloru flaga informuje nas o zakazie kąpieli w wodzie? I co to jest kapok? Z tymi pytaniami nie poradziłby sobie niejeden dorosły. Natomiast odpowiedzi na nie znali uczniowie ze szkoły podstawowej w Środzie Wielkopolskiej, którą odwiedzili dziś nasi pracownicy. Edukacja wodna to jedno z priorytetowych działań Wód Polskich.

Chcemy, aby każde spotkanie z dziećmi było dla nich okazją do wspólnej zabawy, do której być może później przyłączą się nauczyciele i rodzice. Obieg wody w środowisku, zanieczyszczenie rzek, bezpieczeństwo nad morzem – wydawałoby się trudne tematy – przedstawione w sposób ciekawy i zrozumiały dla młodego człowieka sprawiają, że maluchy szybciej poznają świat. To co kusi czy pasjonuje na dłużej pozostaje w głowie. Dzięki temu mogą one zawstydzić swoją wiedzą starszych od siebie.

Pamiątką po naszej wizycie będą „kropelki” - odblaski, które będą mogli przyczepić do swoich plecaków. A także wyjątkowe ołówki, które przydadzą się w codziennej nauce każdemu uczniowi. W utrwaleniu zdobytej wiedzy pomogą kolorowanki oraz książeczki edukacyjne, które pozostawiliśmy nauczycielom.

 

DSC00757

 

pizap.com15694013166701

 

pizap.com15694013962711