Pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych do udziału w obchodach Światowego Dnia Wody, który odbędzie się w przestrzeni wirtualnej Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej 23 marca br. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie i  Komitet Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk.   

Od kilkunastu lat, podążając za ogłaszanymi corocznie hasłami przewodnimi obchodów Światowych Dni Wody, staramy się przybliżać Państwu coraz to nowe aspekty wiedzy i praktyki, starając się spojrzeć na temat wody z coraz to innej strony.

 

Strona 1

W tym roku pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz zaproszeni goście z ośrodków akademickich, instytucji państwowych i firm branżowych, pragną podzielić się swoją wiedzą na temat wpływu zmian klimatu na zasoby wodne. Ponadto postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czym jest woda dla każdego z Nas? Dla jednych żywioł, dla drugich najbardziej niezwykła substancja na Ziemi. Zatem co dzieje się, kiedy woda i człowiek spotykają się we wspólnej przestrzeni?

Aby wziąć udział w sesji naukowo-technicznej organizowanej w ramach obchodów na platformie ZOOM, prosimy o zarejestrowanie się przez formularz

Pozostałe osoby zapraszamy do oglądania transmisji on-line z wydarzenia na Wydziałowym kanale YouTube

Mamy nadzieje, że wymuszona obecną sytuacją forma wydarzenia pozwoli jeszcze większej niż zazwyczaj liczbie zainteresowanych uczestniczyć w spotkaniu – serdecznie zapraszamy!

strona 22

Organizatorzy:

Katedra Melioracji, Kształtowania Środowiska i Gospodarki Przestrzennej,

Katedra Inżynierii Wodnej i Sanitarnej, 

Towarzystwo Naukowe Inżynierii i Gospodarki Wodnej